و باز هم بیمۀ مرکزی و بیمه درمان

بیمۀ مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ آئین­نامۀ شمارۀ هشتاد و یک شورای عالی بیمه، شرکت­های بیمه راموظف نمود، حق بیمۀ رشتۀ بیمۀ درمان را به نحوی تعیین نمایند که ضریب خسارت سالیانۀ آن بیشتر از هشتاد و پنج درصد نباشد. در صورت عدم رعایت مفاد این آیین نامه و احراز تخلف موسسات بیمه اقداماتی از قبیل از اخطار کتبی و سلب صلاحیت اکچوئر و مدیران فنی شرکتها گرفته تا لغو پروانه فعالیت موسسه بیمه­ای در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر انوشیروان محسنی‌ بندپی رئیس سازمان بیمۀ سلامت ایرانیان در روزنامۀ شرق نوشته است: «اقدامات غربالگری (شناسایی زودهنگام بیماران غیر واگیر نظیر دیابت، قلب و عروق) معادل چهارصد درصد رشد داشته است. اعتبارات سطح یک از چهار تریلیون ریال به نوزده تریلیون ریال افزایشیافتهاست.

برای کاهش هزینه‌های پرداخت از جیب بیماران در بخش بستری بیمارستان‌های دولتی، بیمه‌شدگان این صندوق‌ها حداکثر ده درصد پرداخت می‌کنند. مراکز ارائه‌دهندۀ خدمات بستری موظفند تمامی خدمات مورد نیاز را در محل بیمارستان ارائه و هزینه‌های مربوطه از محل هدفمندی یارانه‌ها از طریق سازمان بیمۀ سلامت ایران به بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود. این مراکز حق ارجاع بیماران برای تهیۀ دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی و پروتزهای مصرفی به خارج از مرکز را ندارند. منابع مالی اقدامات ذکرشده، معادل سی تریلیون ریال است که از محل هدفمندسازی یارانه‌ها در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد که از طریق سازمان بیمه سلامت هزینه می‌شود.

مقرر شد برای ارتقای سلامت مادر و نوزاد، برای تشویق به انجام زایمان‌های طبیعی و جلوگیری از انجام عمل سزارین، فرانشیز مادران باردار صفر شود؛ یعنی هیچ پرداختی جهت زایمان‌های طبیعی در بیمارستان‌های دولتی پرداخت نشود و (رایگان‌شدن این خدمت) جزو تعهدات بیمه است.

مبلغ اعتبار مالی این اقدام معادل دو تریلیون ریال است.

/ 1 نظر / 25 بازدید
ahmadreza

این بحث که خیلی قدیمیه حداقل سایت www.iranojahan.com را دنبال کنیدکه 4 نا مطلب بیمه ای جدید داره مثل زیان 900 ریالی بیمه دی به ازای هر سهم