رد پای نزولخواران در صنعت بیمه

سیاست دفاتر سرمایه­گذاری سیاستی سختگیرانه است. شناسنامه، کارت ملی، کارت ماشین و بیمه­نامه را نزد خود نگه می­دارند. چهل درصد بهره اولین شرط نزول­خوارانی است که نام سرمایه­گذار بر خود نهاده­اند. در ازای اعطای نزول فاکتور خرید سکه صادر می­کنند. اگر یک خسارت بخوری باید وام را هم تسویه کنی. بله! واسطه­های نزول موفق به اخذ نمایندگی بیمه شده­اند. با پیمایش ضمیمۀ همشهری به راحتی آنها را پیدا می­کنی. به درستی که حتی کسب و کار نزول­خواران هم از ضمیمۀ همشهری آغاز می­شود.

گرو گذاشتن و یا گرو گرفتن شناسنامه به هر بهانه و یا به هر علت جرم است. نزول هم که هم جرم است و هم گناه بر آن نوشته شده است. حال این پرسش مطرح است که با این همه تجمیع جرم و گناه چه باید کرد و متولی برخورد با این موضوع کیست؟ نزول در دیدگاه مردم هم ناپسند است. این پدیدۀ شوم که به صنعت بیمه ورود پیدا کرده است شرعاً، قانوناً و عرفاً ممنوع است. به عبارت دیگر می­خواهم بگویم شرعاً حرام است و گناه کبیره است. قانوناً جرم است و مجازات زندان بر آن وضع شده است. عرفاً نیز مردم از آن منع می­شوند.

اگر زمان آن نگذشته باشد حداقل زمان آن رسیده است که بیمۀ مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سایر نهاد­های نظارتی به این موضوع رسیدگی کنند و جلوی این آفت را بگیرند.

/ 2 نظر / 46 بازدید
امیر آرانی

درود به شما وبلاگنویس گرامی وبلاگتون محشر شده با این مطالبش.... ممنون میشم اگه به ویلاگ ما هم یه سری بزنیدو دیدگاهتونو بیان کنید امیدوارم موفق و موید باشید در پناه حق

شميم

دلنشين بود اميدوارم در ضمينه وبلاگ نويسي از اين هم موفق تر بشي خواستي به وب من هم بيا http://alpha20.mihanblog.com/extrapage/hadiehshop