کاربرد فن آوری نوین در صنعت بیمه با رویکرد برنامه نویسی اندروید

روز گذشته به دعوت جناب آقای دکتر مهدوی کلیشمی در بیست و یکمین همایش ملی و هفتمین همایش بین­المللی بیمه و توسعه با عنوان مشتری­مداری در صنعت بیمه: الزامات، چالش­ها و راهکار­ها شرکت کردم. بر خلاف همایش سال گذشته جای نمایشگاه شرکت­های بیمه را خالی دیدم. پرسشنامۀ نظرسنجی همایش را تکمیل نکردم و برای این کار دلیل داشتم. به نظر من به بعضی از پرسش­های نظرسنجی باید به مروز زمان پاسخ گفت. برای مثال کیفیت سطح علمی مقالات ارائه شده در همایش، میزان نوآوری در مقالات ارائه شده در همایش، میزان کاربردی بودن مقالات ارائه شده در همایش، میزان پوشش­دهی مقالات همایش از محورها و انتظارات، نحوۀ ارائۀ مقالات توسط نویسندگان و ارائه­دهندگان مقالات، کیفیت کار­گاه­های برگزار شده در همایش از جمله پرسش­هائی هستند که پاسخ به آنها را نمی­توان با یک پرسشنامۀ تستی مشخص کرد.

در طی سال آینده و تا همایش بعدی این وبلاگ به بحث و بررسی همایش بیمه و توسعه خواهد پرداخت و مقالات ارائه شده و سایر موارد را به بوتۀ نقد خواهد گذاشت.

به منظور توسعۀ فرهنگ بیمه به همۀ دست­اندرکاران صنعت پیشنهاد می­گردد برنامه­نویسی اندروید را در دستور کار خود قرار دهند. امروزه گسترش استفاده از تلفن­ همراه و ویژگی­های سیستم عامل اندروید باعث می­شود این ظرفیت به وجود آید که در حوزه­های مختلف بیمه برنامه­های کاربردی زیادی را بتوان برای گوشی و تبلت برنامه­نویسی کرد. با نگاهی گذرا به برنامه­های تحت سیستم عامل اندروید می­توان ایده­های جالبی به دست آورد.

برای مثال برنامه­ای به نام پاپ­کورنوجود دارد که بر اساس موقعیت جغرافیائی دستگاه تلفن همراه، فاصلۀ سینما­ها و برنامۀ آکران هر سینما را اعلام می­کند. هر شرکت بیمه می­تواند با طراحی نرم­افزار مخصوص به خود، ترتیبی دهد تا نزدیکترین نمایندگی به دستگابا طراحی نرم­افزار مخصوص به خود، ترتیبی دهد تا نزدیکترین نمایندگی، شعبه و یا مرکز پرداخت خسارت به دستگاه تلفن همراه را مشخص کند. همچنین بیمۀ مرکزی جمهوری اسلامی ایران می­تواند برنامه­ای را طراحی کند تا نزدیکترین کارگزاری را به گوشی تلفن همراه معرفی کند. ضمن این که این برنامه می­تواند این قابلیت را داشته باشد که انواع محصولات بیمه­ای قابل ارائه را معرفی نماید.

نرخیابی بیمۀ شخص ثالث و دیگر رشته­ها از دیگر موضوعاتی است که می­تواند موضوع مناسبی برای برنامه­نویسی تحت اندروید باشد. همچنین نرم­افزارهای آموزشی مناسب برای بیمه­گذاران، فرآیند دریافت خسارت، فرآیند صدور بیمه­نامه از دیگر موضوعاتی هستند که برای این منظور مناسب هستند. تولید کتاب الکترونیک بیمه در سطوح مختلف از جمله طرح­های نو هستند که انشاءالله تا نمایشگاه آینده به بازار بیمه معرفی خواهند شد.

/ 2 نظر / 23 بازدید
بهترين فروشگاه ساز فايل

سلام وبلاگتو ديدم مطالب جالبي داشتي ما هم يه سايت راه انداختيم بهترين فروشگاه ساز فايل wada.ir با ثبت نام تو اين سايت يک فروشگاه رايگان به شما داده ميشه که ميتونيد فايل هاي کامپيوتريتون رو براي فروش داخلش بزاريد و از فروش نامحدود اين فايلها براي خودتون يه درآمد خوب داشته باشيد. چي؟؟؟؟؟ فايل نداريد؟؟؟؟؟ اشکال نداره در سايت ما فايل هاي کاربراي ديگه هم تو فروشگاه شما براي فروش گذاشته ميشه و شما از فروش هر کدوم ار فايل هاي کاربراي ديگه 35 % مبلغش رو دريافت ميکنيد.يعني شما حتي بدون داشتن فايل ميتونيد فقط با ثبت فروشگاه و تبليغ اون تو وبلاگتون از فروش فايل هاي کاربراي ديگه کسب درآمد کنيد ثبت نام رايگان و سادست. ضرر نميکني حتما يه بار امتحانش کن مطمئنم به کارت مياد. اگه سوالي داشتي اطلاعات تماس من نو سايت هست. مسعود خاکي- مدير سايت wada.ir نمونه فروشگاه راه اندازي شده: file.wada.ir