یک دل و چند دلبر (1)

صنعت بیمه در ایران بیش یک متولی دارد و فاقد سیاستگذار واحدی است. صنعت بیمه در ایران دارای دو شورای عالی بیمه است. شورای اول تحت نظارت وزارت امور اقتصادی و دارائی تشکیل می­گردد و شورای دوم تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل می­گردد. هیچ نهاد نظارتی وجود ندارد که مصوبات دو شورا را با هم هماهنگ کند. هر کدام از دو شورا برای خود ادعای اَنَا رَجُلٌ دارند.

وزارت­خانه­های امور اقتصادی و دارای، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، رفاه و کار امور اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر کدام متولی بخشی از صنعت بیمه هستند و هر کدام برای خود ادعای اَنَا رَجُلٌ دارند. در مقام مقایسه چنین چیزی برای هیچ بانکی متصور نیست. همۀ بانک­ها زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارائی فعالیت می­کنند. علت بی در و پیکر بودن این صنعت هم همین است.

/ 1 نظر / 27 بازدید
استخدام وبلاگ نویس

با عرض سلام و خسته نباشید یک پیشنهاد عالی برای شما شما با ایجاد وبلاگ در سایت ما و ارسال مطالب حقوق دریافت کنید ( به وبلاگهای به روز ، برتر و پر بازدید حقوق داده میشود ) آدرس سایت وبلاگدهی : www.asia98.ir اگر باتبادل لینک موفقید وبلاگ مارا با نام سنگ ساختمانی لینک کنید آدرس وبلاگ : www.radinstone.xzn.ir با تشکر