کمپین حمایت از بیمه گذاران زندانی شرکت سهامی بیمۀ توسعه (سهامی عام)

وب سایت شرکت سهامی بیمۀ توسعه به طنز روز صنعت بیمه تبدیل شده است. این وب سایت با ظاهر و نمای فریبندۀ خود هر بیننده­ای را به سوی خود جلب می­کند. گویی انگار نه انگار که در پس پردۀ این ظاهر زیبا چه اتفاقی افتاده است. وقتی اخبار بیمۀ توسعه را در اینترنت و جراید جستجو می­کنی و بعد ظاهر آراسته را می­بینی حس بدی پیدا می­کنی و این ظاهر آراسته را به سان دامی برای خود می­بینی. به راستی سرمایۀ این شرکت در کدامین بخش سرمایه­گذاری شده است که تکافوی بیمه­گذاران را نمی­کند و اکنون زندانیان غیر عمد بیمه­گذار این شرکت در زندان به سر می­برند و در انتظار تعیین تکلیف هستند.

وقتی شعار حمایتی به وسعت زندگی را بر تارک وب سایت می­بینم هم می­خندم و هم می­گریم. می­خندم زیرا این جمله به طنزی نخ­نما تبدیل شده است و می­گریم به حال کسانی که به طناب پوسیدۀ بیمۀ توسعه اعتماد کردند و اکنون در نزدیکی سال نو به جای آن که در کنار خانوادۀ خود باشند در زندان به سر می­برند. کدام حمایت و به کدام وسعت زندگی شامل حال آنها شده است؟

اکنون شرکت سهامی بیمۀ ایران (سهامی خاص) به تصویب شورای عالی بیمه تمشیت امور شرکت سهامی بیمۀ توسعه را بر عهده گرفته است. شایسته است گزارش پیشرفت امور به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع عموم برسد. پیشنهاد می­کنم کمپین حمایت از بیمه­گذاران شرکت سهامی بیمۀ توسعه تشکیل شود و نهادهای مدنی به ندای اکوبلاگ در تشکیل و توسعۀ کمپین لبیک بگویند.

/ 0 نظر / 23 بازدید