مسجاد و تکایا تحت پوشش بیمۀ معلم قرار میگیرند

حاجی­میرآقا در معرفی این محصول اظهار داشت: «بخشی از خاطرات دوران کودکی ما خاطرات خوبی هستند که از مساجد داریم. گاهی گوشۀ چادر مادر را می­گرفتیم، به مسجد می­رفتیم و احساس آرامش می­کردیم. بیمۀ معلم با توجه به حس مسؤولیت اجتماعی خود در آستانۀ ماه محرم و همزمان با برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین از طرح جدید خود به نام «طرح فیروزه­ای» رونمائی می­کند. این طرح ترکیبی از بیمۀ آتشسوزی و بیمۀ مسؤولیت است و بدین ترتیب عزاداران حسینی تحت پوشش و همچنین مساجد و تکایا تحت پوشش قرار می­گیرند. بیمۀ معلم در جرای این طرح به مسؤولیت اجتماعی خود بیشتر از حاشیۀ سود می­اندیشد. به عبارت دیگر مسؤولیت اجتماعی و فرهنگ­سازی بیمه برای بیمۀ معلم اهمیت بیشتری دارد. بیمۀ آتشسوزی و بیمۀ مسؤولیت به صورت متعارف همه جا ارائه می­شود ولی شرایط این پوشش کمی متفاوت است. بعد مسؤولیت اجتماعی بیمۀ معلم و سپس فرهنگ­سازی بیمه برای بیمۀ معلم در ارائۀ این پوشش بسیار مهم است. ما فکر می­کریدم که با ارائۀ این پوشش باید نقش اجتماعی خود را در این حوزه ایفاء بکنیم. بیشتر از شصت هزار مسجد و یکصد و بیست هزار هیأت در کشور وجود دارند که بیمه­شدن این هیآت و مساجد فارغ از شرکتی که بیمه­نامه را ارائه کرده است این تصور را برای مردم ایجاد می­کند که بیمه حتی در مساجد حضور دارد و این واقعیت به انجام وظیفۀ ما در فرهنگ­سازی بیمه کمک می­کند. در اجرای این طرح کمترین حاشیۀ سود و بیشترین بهره­وری برای ما مهم بود و به همین خاطر حق بیمه را در سه سطح پیش­بینی کردیم.»

وی از تمام مسؤولین درخواست کرد در معرفی این طرح به مساجد و تکایا مساعدت کنند و در بیان ویژگی­های این طرح اظهار داشت: «صاحبان تکایا و اعضاء هیآت امناء مساجد به طور معمول افرادی هستند که به صورت افتخاری و از روی ایمان و عقیده خدمت می­کنند. این طرح به منظور پوشش مسؤولیت صاحبان تکایا و اعضاء هیآت امناء مساجد به گونه­ای طراحی شده است که مسؤولیت صاحبان تکایا و اعضاء هیأت امناء مساجد را تحت پوشش قرار می­دهد. این طرح طرحی است که برای بعد از ماه­های محرم و صفر نیز ادامه دارد.»

معاون فنی بیمۀ معلم در پاسخ به این پرسش که آیا این بیمه­نامه با توجه به این که در عراق شعبه دارد، در کشور عراق نیز قابل ارائه هست یا خیر اظهار داشت: «بیمۀ معلم در کشور عراق به ارائۀ پوشش­های عادی خود می­پردازد و پوششهای عادی بیمه­ای در کشور همسایه قابل ارائه هستند، اما این طرح فعلاً برای هموطنان در داخل کشور قابل ارائه می­باشد.»

حاجی­میرآقا از جمله ویژگی­های عمدۀ این طرح را سادگی در وصول خسارت بیان کرد و اظهار داشت: «در صورت بروز آتشسوزی صرفاً گزارش آتشنشانی کافی است و در مورد صدمات بدنی به محض احراز مسؤولیت هیآت امناء مساجد و صاحبان تکایا مبلغ خسارت قابل پرداخت است.»

در مورد مبلغ حق بیمه وی اظهار داشت: «به منظور بالا بردن توان خرید این بیمه­نامه توسط مردم حق بیمۀ این پوشش در سه سطح پیش­بینی شده است که با توجه به موقعیت جغرافیائی مسجد و یا تکیه تعیین می­شود. این طرح اکنون به مرحلۀ اجرا رسیده است و هموطنان می­توانند از یکی از طرق متعارف این پوشش را تهیه نمایند. با پرداخت حق بیمه مساجد و تکایا به مدت یک سال تحت پوشش قرار می­گیرند.»

حاجی­میرآقا اعلام کرد: «خیرین نیز می­توانند این پوشش را برای مساجد و تکایا تهیه نمایند و به مساجد و تکایا هدیه نمایند.»

رونمائی از این طرح روز گذشته در مسجد جامع شهرک قدس از ساعت شش بعد از ظهر آغاز گردید. در این مراسم جام­آبادی در بیان علل و انگیزه­های طراحی این طرح بیان داشت: «چند سال پیش در شهر همدان کتابخانه­ای برا برای یک مسجد تجهیز کردیم که زمان و هزینۀ زیادی به منظور تجهیز این کتابخانه صرف شد. لیکن بروز آتشسوزی باعث از بین رفتن کل زحمات شد و آسیب­دیدگی یکی از حاضرین به حدی بود که دچار فتاد درصد ساختگی شد و بعدها در حوزۀ اشتغال نیز با مشکل روبرو شد. این انگیزه باعث شد تا من در فکر طراحی این طرح باشم و اکنون این طرح به مرحلۀ اجرا رسیده است.»

رونمائی از این طرح که برای اماکن مذهبی تعبیه شده است در یک محیط مذهبی یعنی مسجد جامع شهرک قدس واقع در میادان صنعت به انجام رسید و در این مراسم حاجی­میرآقا معاون فنی و جام­آبادی طراح طرح به معرفی طرح پرداختند. موشن­گرافیک و انیمیشن طرح بیمۀ فیروزه­ای به نمایش درآمد و گلریز به اجرای صلوت­خوانی خاصی پرداخت. در پایان از طرح فیرزوه­ای بیمۀ معلم رونمائی شد.

در این مراسم به واقعۀ مسجد ارگ تهران در سال هزار و سیصد و هشتاد و سه اشاره شد که منجر به شهادت پنجاه و نفر از عزاداران حسینی گردید و یاد و خاطرۀ این شهیدان گرامی داشته شد.

به منظور تهیۀ این پوشش با مراجعه حضوری به شعب و نمایندگی های بیمه معلم در سراسر کشور، مراجعه به سایت بیمه معلم و درخواست بیمه نامه در بخش خدمات الکترونیک، - واریز کمک های مردمی جهت حمایت مالی از طرح مذکور از طریق شماره گیری با تلفن همراه #1590*780* و یا ارسال عدد 1 به شماره پیامکی 10008317جهت درخواست بیمه­نامه می­توان اقدام نمود.

در گذشته نیز بیمۀ معلم در حادثۀ آسیب­دیدیگی دانش­آموزان شین­آباد اقدام بسیار مؤثری انجام داد.

/ 0 نظر / 92 بازدید