بیمۀ شخص ثالث برای دوچرخه

بیمۀ شخص ثالث بیمه­ای است که خودروی سبک و سنگین و همچنین موتورسیکلت­ را تحت پوشش قرار می­دهد. این پوشش در بین مردم شناخته شده است. بنا بر این در صورت گسترش دامنۀ شمول آن به راحتی در بین مردم دامنۀ جدید تحت پوشش بسط می­یابد.

بسط؟ بله! بسط. دوچرخه و موتور برقی دو وسیله­ای هستند که باید از این پس تحت پوشش قرار گیرند. بیمه­شده کیست؟ راکب دوچرخه و موتور برقی به عنوان بیمه­شده تعریف می­شود. شخص ثالث عبارت است از شخص یا وسیلۀ نقلیه­ای است که دوچرخه به آن برخورد می­کند. وسیله می­تواند طیفی را شامل شود که از دوچرخه تا تریلی پوشش دهد. بیمه­گذار برای افراد زیر هجده سال ولی بیمه­شده خواهد بود. باید مشخص شود غیر از بیمه­شدۀ اصلی چه کسی سوار دوچرخه یا موتور می­شود. پوشش بیمۀ بدنه شامل کلیۀ خساراتی می­شود که به خود دوچرخه و یا موتور برقی وارد می­شود و مقصر دوچرخه­سوار است یا مقصر شناخته شده نیست.

شرایط عمومی را بسیار راحت می­توان از روی بیمۀ خودرو نظیره سازی کرد.

/ 2 نظر / 286 بازدید
سارينا

سلااااام مطمئنم اگه به من سر بزني پشيمون نميشي!امتحان کن

mahmoodi

سلام ای کاش این بیمه وجود داشت بنده هرجا تردد میکردم با دوچرخه بود دوسال پیش با دوچرخه به عابر برخورد کردم فکر کنم حدود 40میلیون تومان دیه عابر بشود این عکس را ببینید( http://www.worldup.ir/images/801hd82h8ys3jlhn5g.jpg ) ضمن اینکه دست و زانوام نیز آسیب دید واقعا این بیمه نیازه من حاضرم در این زمینه تلاش کنم تا فرهنگ سازی بشود 09361538469