به شترمرغ گفتند بپر گفت شترم گفتند بار ببر گفت مرغم

صنعت بیمه در ایران صنعت غریبی است. باید به کارشناسان صنعت بیمه جوایز پی­درپی نوبل تعلق گیرد. متخصصان بیمه در ایران انقلابی در صنعت بیمه ایجاد کرده­اند و مفاهیم جدیدی را معلوم نیست از کجا درآورده­اند و مکتب شله­قلمکار را در صنعت بیمه ایجاد کرده­اند.

برای مثال بیمۀ مرکزی جمهوری اسلامی ایران که علی­الاصول باید نهاد نظارتی باشد وارد حوزۀ تصدی­گری شده است و سهم بیمۀ اتکائی از شرکت­های بیمه می­گیرد. معنا و مفهوم آن این است که بیمۀ مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پرداخت خسارت با شرکت­های بیمه شریک است و در سود حاصله از عملیات بیمه­ای نیز شریک است. از طرف دیگر بیمۀ مرکزی نهاد نظارتی مسؤول رسیدگی­کننده به شکایات مردم از شرکت­های بیمه است. یعنی باید در صورت شکایت مردم نسبت به احقاق حقوق حقۀ مردم اقدام کند و از سوی دیگر به صورت غیر مستقیم به خود مردم خسارت بدهد. از یک سو به وکالت از طرف مردم سعی کند مردم خسارت حقۀ خود را دریافت کنند و از سوی دیگر چون خود در پرداخت خسارت سهیم است به منظور کاهش خسارت باید سعی کند خسارت کمتری پرداخت شود.

به عنوان مثالی دیگر باشگاه­های ایمنی و خسارت باشگاه­هائی متشکل از صاحبان کشتی هستند که ریسک­هائی را بیمه می­کنند که بنا به دلایل فنی شرکت­های بیمه بیمه نمی­کنند. آنوقت شرکت­های بیمه در یاران پوشش­های بیمه ارائه می­دهند. به شترمرغ گفتند بپر گفت شترم، گفتند بار ببر گفت مرغم.

/ 2 نظر / 41 بازدید
سارينا

سلااااام مطمئنم اگه به من سر بزني پشيمون نميشي!امتحان کن

میرسایت

سلام خوبی؟ وبلاگتو دیدم خیلی قشنگ بود. دوستش داشتم. چرا به سایت تبدیلش نمیکنی که با کلاس باشه؟ اگه میخواهی تبدیلش کنی یه سر به سایتم بزن اصلا کلن خوشحال میشم به سایتم هم یه سر بزنی http://mirsite.ir کلی میتونیم با هم همکاری داشته باشیم اگر هم دوست داشتی با هم تبادل لینک و تبادل بنر کنیم راستی با خرید نرم افزار وایبر از ما می تونی روزانه شغل و خدماتت یا ادرس سایتت را به 20ملیون وایبر فعال ارسال کنی مبلغش هم خیلی کمه اگه کاری داشتی بهم زنگ بزن 09121596033 عاشقانه و بیصبرانه منتظرتم http://mirsite.ir میرسایت info@mirsite.ir http://mirsite.ir